ankara huzurevi

Özel huzurevi fiyatları; misafirimizin kalacağı odanın 1 kişilik, 2 kişilik veya 3 kişilik olması, kuruluşumuzda konaklama yapan misafirimizin özel kişisel bakım gereksinimleri ve Ankara-Çankaya Ümitköy’de bulunan Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezimiz bünyesinde sunulan yaşlı bakım hizmetlerine göre değişim göstermektedir. Bünyemizde hem huzurevi hem de yaşlı bakım merkezi hizmetleri verdiğimiz için her yaşlıya kişisel ihtiyaçlarına göre değişkenlik gösterebilen farklı fiyatlar geçerli olabilmektedir.

Fiyatlarımız Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her yıl yayınlanan Özel Huzurevleri ile Huzurevi Yaşlı Bakım Merkezleri Yönetmeliği’ne göre belirlenir. Kuruluşun aylık bakım ücreti valinin veya görevlendireceği bir vali yardımcısının başkanlığında İl Müdürü, Büyükşehir Belediyesi/Belediye, Defterdarlık, Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü ve il dahilindeki kuruluş kurucularının kendi aralarından seçecekleri bir temsilciden oluşan bir komisyon tarafından tespit edilir. Komisyon, her yıl Aralık ayının ilk haftasında toplanarak, gelecek yılın aylık bakım ücretlerini tespit eder. Ücret; geçinme endeksi ile toptan eşya fiyat endekslerindeki artış oranları esas olmak üzere, sosyo-ekonomik koşullar, personel, beslenme, kira, ısıtma, onarım, diğer cari giderler ve amortismanlar dikkate alınarak, kar oranının eklenmesi sonucunda tespit edilir. Komisyon, il dahilinde aylık bakım ücretlerini taban ve tavan olarak tespit eder. Tespit edilen ücret, valilik onayına sunulur. Onay sonrası, ocak ayı itibarıyla yürürlüğe girer. Ücret onayının bir örneği genel müdürlüğe gönderilir. Aylık bakım ücretine; barınma, beslenme, ilaç takibi, enjeksiyon, pansuman, tansiyon ölçümü, basit tıbbi müdahaleler ve temizlik hizmeti giderleri dahildir.

Aylık özel huzurevi fiyatlarına; Ankara’da bulunan huzurevimizde 7/24 konaklayan yaşlı misafirlerimiz için sunulan oda, yatak, yemek, temizlik, güvenlik, sağlık bakımı giderleri ve sosyal aktiviteler dahildir. Konaklayan misafirlerin hizmet aldığı uzman doktor hizmeti fiyatlara dahildir. Doktor istemiyle laboratuvar tarafından yapılan tahlil ücretleri ve ilaç masrafları özel huzurevi fiyatlarına dahil değildir.

Fiyat almak ve huzurevi fiyatları ile ilgili sorularınızı sormak için (0552) 418 14 15 – (0312) 235 14 15(0312) 235 14 16 numaralarımızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz ya da buraya tıklayarak sitemizdeki iletişim formundan bizlere ulaşabilirsiniz.

Özel Huzurevi Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Aylık olarak ödenecek huzurevi ücreti aşağıdaki başlıklara göre kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Yaşlınız/Hastanız için en doğru fiyatı huzurevimizi arayarak alabilirsiniz.

Popular Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sixteen + 4 =