idrar-yolu-enfeksiyonlari

İdrar Yolları Enfeksiyonlarının Belirtileri, Önlemleri Ve Tedavisi

Genç, yaşlı, kadın, erkek herkesin hayat boyu en az bir defa yaşadığı rahatsızlıklardan biridir idrar yolu enfeksiyonu. Bizlerinde bakım evlerinde ve evde bakılan hastalarda sık sık karşılaştığımız bu tablo dan kurtulmanın yanı sıra önlem almak önceliğimiz olmalıdır.

Okumaya devam “İdrar Yolları Enfeksiyonlarının Belirtileri, Önlemleri Ve Tedavisi”

Hastalarda Ve Yaşlılarda Etkili İletişim

  • Hastaların ve yaşlıların temel ihtiyaçları, ilgili ve saygın hissetmektir.

Hasta ve yaşlı bireylerle ilgilenmek ve başarılı ilişkiler kurmak bazen zordur ve benzersiz iletişim becerileri ve stratejileri gerektirir. Yaşlılarla başarılı iletişim için bazı ipuçları işinizi kolaylaştıracaktır. Bu fikirlerin tümü sizin durumunuza veya yakınınıza uygulanmayabilir. Neyin işe yaradığını sizde deneyimleyerek bulacaksınız. 

Okumaya devam “Hastalarda Ve Yaşlılarda Etkili İletişim”

Bakıma Muhtaç Hasta Ya da Yaşlılarımızla Yaşam Ve Bizleri Etkileyen Faktörler

Bakıma muhtaç hasta yakını olanların ortak problemi “onlara bakmak mutluluk verici ama aynı zamanda da çok stresli!” bu cümle sizin ve çevrenizde hastası ya da yaşlısı olanların sık sık kullandığı bir cümledir.   Anne ya da babanıza, ailenizden çok sevdiğiniz birine bakıyor ve onun sağlığı için elinizden geleni hatta fazlasını yapıyor olabilirsiniz.

Okumaya devam “Bakıma Muhtaç Hasta Ya da Yaşlılarımızla Yaşam Ve Bizleri Etkileyen Faktörler”

İleri Yaş Bireylerde Düşme Riski Ve Önlemleri

Düşme ileri yaşlarda en çok korkulan tablodur. Toplumda yaşayan yaşlıların yüzde 30-40’ı her yıl düşüyor. Düşen yaşlıların yüzde 20-30’unda ise kırık gibi ciddi problemler olur. Buna bağlı olarak da yaşam kalitesi belirgin olarak bozulmaktadır.

Okumaya devam “İleri Yaş Bireylerde Düşme Riski Ve Önlemleri”
Alt Ekstremite Amputasyon Rehabilitasyonu

Malnütrisyon ( Beslenme Bozukluğu ) Nedir?

Malnütrisyon bir beslenme bozukluğudur. Tüketilen besin ögelerinden vücudumuz için gerekli olan enerji, protein ve diğer besin maddelerinin metabolizma ihtiyaçlarının karşılanmamasından kaynaklanan klinik bir durumdur. Bunun sonucunda vücut kitlesi kaybı, organ-sistem fonksiyon yetersizliği ortaya çıkar. Vücut ağırlığının son 6 ayda %10’dan fazlasının kaybı bize risk olduğunu gösterir. Yaşla birlikte malnütrisyon sıklığında artış görülmektedir. Yapılan araştırmalarda çok geniş aralıktaki oranlarla Alzheimer, demans hastalarının yaklaşık yarısı malnütrisyon riskiyle kaşı karşıyadır. Hastanede, bakım evlerinde yatan orta ve ileri evre demans, alzheimer hastalarında malnütrisyon sıklığı dahada artmaktadır.

Okumaya devam “Malnütrisyon ( Beslenme Bozukluğu ) Nedir?”

Yaşlanma, Unutkanlık Ve Uyku

Halk arasında bunama olarak bilinen demans ta uyku bozuklukları oldukça sık görülür. Uykuda ki bu bozulmalar hastalığın seyrini de kötü  etkiler. Hastalık ilerledikçe bellek ve diğer zihinsel işlevlerde bozulma ilerler ve uyku problemleri de artar. Alzheimer hastalarının %25-%35 inde belirgin uyku problemleri görülür. Bunlar uykuya dalmakta zorluk, uykunun kesintili olması, gündüz artan uykululuk hali, gece gündüz ayrımının kalkması ve günbatımı fenomeni gibi tablolardır.

Okumaya devam “Yaşlanma, Unutkanlık Ve Uyku”
ankara huzurevi

Özel Huzurevi Fiyatları

Özel huzurevi fiyatları; misafirimizin kalacağı odanın 1 kişilik, 2 kişilik veya 3 kişilik olması, kuruluşumuzda konaklama yapan misafirimizin özel kişisel bakım gereksinimleri ve Ankara-Çankaya Ümitköy’de bulunan Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezimiz bünyesinde sunulan yaşlı bakım hizmetlerine göre değişim göstermektedir. Bünyemizde hem huzurevi hem de yaşlı bakım merkezi hizmetleri verdiğimiz için her yaşlıya kişisel ihtiyaçlarına göre değişkenlik gösterebilen farklı fiyatlar geçerli olabilmektedir.

Okumaya devam “Özel Huzurevi Fiyatları”